Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2022
liserehber.com
Anasayfa » Eğitim » Ataşehir Harezmi Anadolu Lisesi

Ataşehir Harezmi Anadolu Lisesi

Ataşehir Harezmi Anadolu Lisesi

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde bulunan Kayışdağı Anadolu Lisesi’nin adı değişti ve Harezmi Anadolu Lisesi oldu. Peki Ataşehir Harezmi Anadolu Lisesi nerede? öğrencileri sınavlı mı sınavsız mı alıyor? Taban puanı kaç? Tüm merak edilen soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ataşehir’in En Yeni Anadolu Lisesi

Aslına bakacak olursanız bu, okulun kısa süre içindeki üçüncü ismi. Yıllarca Ataşehir Kız Meslek Lisesi adıyla hizmet veren okul geçtiğimiz sene anadolu lisesin dönüştürüldü. Kayışdağı Anadolu Lisesi ismiyle bir sene hizmet veren okulun son ismi ise Harezmi Anadolu Lisesi oldu.

Harezmi Anadolu Lisesi Nerede?

Ataşehir Harezmi Anadolu Lisesi, ilçe merkezine 2 km uzakta olup Atatürk Mahallesi, İnönü Mahallesi, Ferhatpaşa, Kayışdağı mahallelerinden öğrenci kaydı almaktadır. Okula her yönden toplu ulaşım ve servis mevcuttur. Anadolu yakasının önde gelen alışveriş merkezlerinden Brandium’a 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Adres: Atatürk Mah. Girne Cad. İlbey Sk. No:8 Ataşehir / İSTANBUL
Telefon: 216 548 2182

Okul Hakkında Bilgiler

Harezmi Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Yabancı dil olarak İngilizce ve Fransızca dersleri verilmektedir.

Derslik Sayısı: 26
Kütüphane: √
Konferans Salonu: √
Spor Salonu: √
Biyoloji Laboratuvarı: √
Fizik Laboratuvarı: √
Kimya Laboratuvarı: √
Müzik Sınıfı: √
Resim Sınıfı: √
Revir: √

Yemekhane: X
Yatakhane: X
Mescit:
 X

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz