Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2022
liserehber.com
Anasayfa » Eğitim » Lisede Sigara İçmek Disiplin Suçu mu?

Lisede Sigara İçmek Disiplin Suçu mu?

Lisede Sigara İçmek Disiplin Suçu mu?

Lise çağındaki öğrencilerde tütün bağımlılığı ülkemizin en büyük sorunlarından birisi. Herkesin takdir edeceği üzere sigara içmek, sağlığa zararlı kötü bir alışkanlıktır. Peki lisede sigara içmek disiplin suçu mu? Okulda sigara içen öğrenciye ne olur? Yazımızın devamında bu soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Sigara İçmek de Bulundurmak da Suçtur

Lise hayatınız boyunca herhangi şekilde okul içinde sigara içer ya da üzerinizde türün mamulü bulundurursanız Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 164. maddesinin ı fıkrasına göre kınama cezası alırsınız. Ayrıca bu suç nedeniyle davranış puanınızdan 10 puan düşürülür. Eğer daha önce bir disiplin cezanız varsa, kınama cezasının bir üstü olan “okuldan kısa süreli uzaklaştırma” cezasına da çarptırılabilirsiniz. Ayrıca kapalı alanda sigara içmenin maddi cezası da bulunmaktadır. Bu nedenle para cezası ile de karşı karşıya kalabilirsiniz.

Unutmayın ki sadece kopya sigara içmek değil, üzerinizde tütün mamulü ya da elektronik sigara bulundurmak da suçtur. liserehber.com ailesi olarak derslerinize iyi çalışmanızı ve sağlığa zararlı alışkınlıklardan uzak durmanızı temenni ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz