Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Mayıs 2022
liserehber.com
Anasayfa » Haber » “MESEM”de Hedef 1 Milyon

“MESEM”de Hedef 1 Milyon

“MESEM”de Hedef 1 Milyon

Lise çağındaki çocukların erken yaşta meslek öğrenmesine yönelik öğrenim yapan mesleki eğitim merkezleri (MESEM) büyümeye devam ediyor. Son düzenlemelerle lise diploması da vermeye başlayan mesleki eğitim merkezleri için yeni hedefi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı: Yıl sonunda 1 milyon öğrenci…

Kabine Toplantısında MESEM de Konuşuldu

3 Ocak 2021 tarihli bakanlar kurulu toplantısının arından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yoğun gündem maddelerinin arasında mesleki eğitim merkezlerinden de bahsetti. Hükümetin, mesleki eğitime verdiği önemi bir kez daha ortaya koyan Erdoğan, bu konu hakkında yapılan çalışmaların ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Açıklamaya göre, sene başında 159.000 mesleki eğitim merkezi öğrencisi varken bu sayı şu an 235.000’e çıkmış durumda. Hedef ise çok daha büyük… Sene sonuna kadar 1.000.000 öğrencinin MESEM’e kayıt yaptırması planlanıyor.

Gençler Meslek Öğreniyor, İstihdam Artıyor

Ağaç yaşken eğilir mantığıyla genç yaşta mesleğin inceliklerini öğrencilere vermeyi planlayan mesleki eğitim merkezleri, gençleri geleceğe hazırlıyor. İş yerinde yaparak yaşayarak öğrenen gençler geleceğin ustaları olma yolunda ilerliyor. Ayrıca bu sayede genç nüfusun istihdama katılımı da arttırılmış oluyor. Mesleki eğitim merkezleri hakkında merak edilen tüm soruların yanıtları için bağlantıya tıklayınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz